Sidebar

27
Prş, Haz

Saraylarının ayakta durması, saltanatın sürmesi için istiyorlar ki, kimse gerçekleri yazmasın, okumasın, duymasın. Çünkü tüm baskılara rağmen gerçekler ortaya çıktıkça yalan imparatorluğunun zemini sarsılıyor. İşte bu yüzden giderek daha saldırganlaşıyorlar.

Doğan grubu medya kurumları iktidarın son hedefi. Önce patronu değiştirdiler, Aydın Doğan'dan şehrin anahtarını alan Erdoğan Demirören'in atadığı yöneticiler ise şehri teslim almaya çalışıyor. İtaat etmeyeceğini düşündükleri herkes hedefte, bir yandan ise hedef aldıkları çalışanlar üzerinden herkese mesaj verme derdindeler.

Daha ayaklarının tozu ile başladılar tehdit etmeye, "işinden mi olmak istiyor?", "Gitmek isteyen hemen gitsin" vb tehditler çalışanların günlük yaşamının bir parçası oldu. Önce Kanal D ardından CNNTürk'de bir çok çalışan işten çıkartıldı. Ardından yasaklar başladı, "Şu haberi görmeyin", "bunu haber yapmayın" larla haberciliklerini de ortaya koydular.

Bunlar bize çok uzak, beklemediğimiz davranışlar değil. Daha önce de sadece ismi farklı 'yöneticiler' benzeri davranışlar sergiledi. Koltuğa oturabilmek adına tetikçilik yaptılar, emek düşmanlığı yaptılar. Bugün belki isimleri dahi hatırlanmıyor ama onlara rağmen bu topraklarda gerçeklerden yana habercilik yapan insanlar geri adım atmıyor.

Sizleri tanıyoruz, neler yaptığınızı biliyoruz. Tümünü bir kenara yazıyoruz, yazıyoruz çünkü bir gün siz de benzerleriniz gibi bir kenara atıldığınızda size hatırlatacağız. Her fırsatta yaptıklarınızın hesabını soracağız.

Doğan Grubu'nda tüm dostlara hatırlatıyoruz, yalnız değilsiniz yanınızda DİSK var, Basın-İş var. Her adımda dayanışmayı yükselterek, birbirimizin yarasına merhem olarak ilerleyeceğiz.Saraylar saltanatlar çöker
kan susar birgün
zulüm biter.
menekşelerde açılır üstümüzde
leylaklarda güler.
bugünlerden geriye,
bir yarına gidenler kalır
bir de yarınlar için direnenler...

Adnan Yücel