Sidebar

25
Pzt, May

Türkiye'de hiçbir gazete ya da televizyonun kadın genel yayın yönetme olmadığını biliyor musunuz? Peki ya kadınların kendileriyle aynı işi yapan erkeklerden yüzde 20 daha az ücrete çalıştırıldıklarını?

Ama okuduğunuz haberleri kadın gazeteciler yazıyor. İzlediğiniz haberleri kadın gazeteciler okuyor. Sokakta haberin peşinden kadın gazeteciler koşuyor. Elinize aldığınız gazeteyi, kitabı kadın matbaacılar basıyor. Sayfalarını çevirdiğiniz dergileri kadın tasarımcılar hazırlıyor.

Ve kadınlar sokakta, iş yerinde, evde, devletten patrondan ve erkeklerden gördükleri şiddete, işsizlikle tehdit edilmelerine, hapsedilmelerine rağmen o haberleri ulaştırmaya devam ediyor.

Patriyarkaya, maşası iktidara ve patronlara inat varız, yazıyoruz, çalışıyoruz, itiraz ediyoruz ve var olmaya, yazma, çalışmaya, itiraz etmeye devam edeceğiz. Erkek egemenliği kalemimizle alt edeceğiz.

DİSK Basın İş'li kadınlar

DİSK Basın-İş'ten tweetler

DİSK Basın-İş Hükümet muhalif olduğunu düşündüğü her kuruma elindeki tüm araçlarla saldırıp yaşam hakkını kısmayı hedefliyor. Bas… https://t.co/Li9jvFau3n
Cuma, 22 May 2020 13:27
DİSK Basın-İş En verimli olabileceği dönemde işsiz kaldı, bir zamanlar beraber haber kovaladığı birçok arkadaşı gibi. O işsizlik… https://t.co/K2g22X3OIS
Perşembe, 21 May 2020 10:48
DİSK Basın-İş Gazeteci Hakan Gülseven ve aktivist Taylan Kulaçoğlu ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı
Salı, 19 May 2020 17:13