Sidebar

04
Sal, Ağu

Türkiye'de hiçbir gazete ya da televizyonun kadın genel yayın yönetme olmadığını biliyor musunuz? Peki ya kadınların kendileriyle aynı işi yapan erkeklerden yüzde 20 daha az ücrete çalıştırıldıklarını?

Ama okuduğunuz haberleri kadın gazeteciler yazıyor. İzlediğiniz haberleri kadın gazeteciler okuyor. Sokakta haberin peşinden kadın gazeteciler koşuyor. Elinize aldığınız gazeteyi, kitabı kadın matbaacılar basıyor. Sayfalarını çevirdiğiniz dergileri kadın tasarımcılar hazırlıyor.

Ve kadınlar sokakta, iş yerinde, evde, devletten patrondan ve erkeklerden gördükleri şiddete, işsizlikle tehdit edilmelerine, hapsedilmelerine rağmen o haberleri ulaştırmaya devam ediyor.

Patriyarkaya, maşası iktidara ve patronlara inat varız, yazıyoruz, çalışıyoruz, itiraz ediyoruz ve var olmaya, yazma, çalışmaya, itiraz etmeye devam edeceğiz. Erkek egemenliği kalemimizle alt edeceğiz.

DİSK Basın İş'li kadınlar

DİSK Basın-İş'ten tweetler

DİSK Basın-İş Bu ülkede gazetecilerin gerçekten bayram kutlayacağı günlerin gelmesi için mücadelemiz de sürüyor. O günlerin çok u… https://t.co/m8KVRv3SAY
Perşembe, 23 Temmuz 2020 09:06
DİSK Basın-İş RT @diskinsesi: @ArzuCerkezoglu adlı kişinin yayınını izle: Unutulmaz önderimiz KemalTürkler'i, katledilişinin 40. yılında mezarı başında…
Çarşamba, 22 Temmuz 2020 08:11