Sidebar

25
Pzt, May

Bu topraklarda son yıllarda yüzlerce insanın hayatını kaybettiği çok acıklı olaylar yaşandı. Şimdi bir vahim iddia daha var Nusaybin’den. Nusaybin’de neler yaşandığını ancak gazeteciler aracılığıyla öğrenebiliriz.

“Nusaybin’i gazetecilere açın” çağrısı yapmıyoruz. Çünkü gerçekleri yazacak, topluma ulaştıracak mecralar yok denilecek kadar sınırlandırıldı. Nusaybin’e iktidarın kalemi, kamerası girebilir ve bizlere orada yaşayanların ne kadar mutlu mesut olduğunu anlatabilir.

Gerçeğin bu olmadığını biliyoruz ama bir süre sonra ortaya çıkacak gerçekten endişe ediyoruz. İşkence ve yargısız infaz iddiaları vahim. Tarihe yeni bir utanç bırakılmasından endişe ediyoruz. Her siyasi görüşten insanları gerçeği bilme hakkına sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Nusaybin için, Türkiye için, basın özgürlüğüne sahip çıkın.

Resmi açıklamalara inanıp kafamızı kuma gömmeyelim. Gerçekleri bilme hakkımıza sahip çıkalım.

DİSK Basın-İş'ten tweetler

DİSK Basın-İş Hükümet muhalif olduğunu düşündüğü her kuruma elindeki tüm araçlarla saldırıp yaşam hakkını kısmayı hedefliyor. Bas… https://t.co/Li9jvFau3n
Cuma, 22 May 2020 13:27
DİSK Basın-İş En verimli olabileceği dönemde işsiz kaldı, bir zamanlar beraber haber kovaladığı birçok arkadaşı gibi. O işsizlik… https://t.co/K2g22X3OIS
Perşembe, 21 May 2020 10:48
DİSK Basın-İş Gazeteci Hakan Gülseven ve aktivist Taylan Kulaçoğlu ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı
Salı, 19 May 2020 17:13