Sidebar

23
Cu, Ağu

Türkiye’de yayıncılık, Kültür Bakanlığı ve işveren örgütlerinin rakamlarına göre her yıl büyüyen bir sektör. YAYFED (Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu) 2015’te sektörün %12 büyüdüğünü, 384.054.363 adet bandrol satıldığını açıkladı. İlk ve ortaöğrenimde dağıtılan eğitim kitaplarını (%55) ve genellikle tekrar baskı yapan inanç kitaplarını (%14) toplam rakamdan çıkardığımızda 118.503.410 adet kitabın basıldığını söyleyebiliriz. ISBN satışlarına göre ise her yıl ortalama 50 bin yeni kitap hazırlanıyor.

Habere gidiyorsunuz, yanınızda arakadaşlarınız olsa dahi kısa bir süre sonra bir saldırı sonucu zor durumda kalabilir, bilmediğiniz bir yere sığınmak zorunda kalabilir ya da gözaltına alınabilirsiniz. Elbette birileri tarafından kaçırılmanız da bu ülkede habercilik yaparken fazla uzağınızda olmayan olasılık.

Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda size bir an önce ulaşılmasını sağlamak, içinde bulunduğunuz sıkıntılı durumdan en az zararla kurtulmanızı da sağlayacaktır. Occupy Wall Street eylemleri sırasında hazırlanan bu akıllı telefon uygulaması işte size bu imkanı sunuyor. Öncelikle android işletim sistemine sahip ve GPS'i olan bir telefona ihtiyacınız olacak. Eğer böyle bir telefona sahipseniz, uygulamayı bu linke tıklayarak indirebilirsiniz. Uygulama oldukça küçük boyutlu ama işinizi görecek özelliklere sahip.


Kitlesel eylemlere yönelik polis şiddeti haber ekiplerinin de her seferinde yaşamını riske sokarak görev yapmasına yol açıyor.