Sidebar

04
Sal, Ağu

Mezopotamya Ajansı muhabiri Seda Taşkın yaklaşık beş aydır tutuklu bulunduğu Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nden tahliye edildi.

Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Seda Taşkın'a, 10 Ekim 2018 tarihinde, Muş 2. Ağır Ceza Mahkemesi “örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım” suçundan 4 yıl 2 ay, “örgüt propagandası” suçundan ise 3 yıl 4 ay olmak üzere, toplamda 7 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.

İstinaf Mahkemesi’nin tensip ara kararı ile Taşkın, tutuklu bulunduğu Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nden tahliye edildi.

Muş’ta 20 Aralık tarihinde “hakkında ciddi ihbar var” denilerek gözaltına alınıp, “adli kontrol” şartı ile serbest bırakılan MA muhabiri Seda Taşkın, Ankara’da yeniden gözaltına alınmıştı. Seda Taşkın’ın avukatı Ebru Akkal Taşkın hakkında, savcılık tarafından yapılan itiraz üzerine bir üst mahkeme olan Bitlis Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklama kararı çıkarıldığını söylemişti. Karar üzerine dün Ankara’da yeniden gözaltına alınan Taşkın’ın, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile Bitlis Sulh Ceza Hakimliği tarafından ifadesi alındı. Gazeteci Taşkın, ifade işlemlerinin ardından “örgüt üyeliği” suçlamasıyla tutuklanmıştı. (Kaynak: MA)

 

DİSK Basın-İş'ten tweetler

DİSK Basın-İş Bu ülkede gazetecilerin gerçekten bayram kutlayacağı günlerin gelmesi için mücadelemiz de sürüyor. O günlerin çok u… https://t.co/m8KVRv3SAY
Perşembe, 23 Temmuz 2020 09:06
DİSK Basın-İş RT @diskinsesi: @ArzuCerkezoglu adlı kişinin yayınını izle: Unutulmaz önderimiz KemalTürkler'i, katledilişinin 40. yılında mezarı başında…
Çarşamba, 22 Temmuz 2020 08:11