Sidebar

02
Sal, Mar

Ankara'da dün bir dizi eş zamanlı saldırı yaşandı. Organize olduğu belli bu saldırıya uğrayanlardan biri de Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu’ydu. Önceki gün de KRT'de program yapan Afşin Hatipoğlu evinin önünde saldırıya uğradı. Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tüm bu saldırıların iktidar koalisyonunun bir kanadı tarafından teşvik ve organize edildiğini düşünüyoruz.

Bu faşist saldırıların en korumasız olan, tutuklanan, yargılanan ama her şeye rağmen mesleğini sürdürmeye çalışan, gazetecilere yönelmesi endişemizi daha da artırdı. Uğuroğlu'na saldıranlar kısa süreli gözaltı sonrası serbest bırakıldı.

Çeşitli iktidar oyunları nedeniyle gazetecilere yönelik baskılardan vazgeçin.

Üç gün sonra Hrant Dink anılacak, dün Metin Göktepe’yi andık. 24 Ocak’ta Uğur Mumcu’yu anacağız. Gazete binaları bombalandı, gazeteciler öldürüldü.

Vazgeçilmedi, vazgeçilmeyecek. Haber yapılacak ve duyurulacak.

DİSK Basın-İş'ten tweetler

DİSK Basın-İş RT @medyaradar: DİSK Basın İş'ten 'Artı' açıklaması! https://t.co/BggqFBgPgF
Perşembe, 25 February 2021 16:54
DİSK Basın-İş DİSK Basın İş: Temennimiz bu sürecin basın emekçileri açısından kazanımla sonuçlandığı, muhalif basın kurumlarının… https://t.co/dWYXHHGh5h
Perşembe, 25 February 2021 09:46
DİSK Basın-İş DİSK Basın İş: Basın sektöründe ilk kez bir kurum ile ILO sözleşmesi doğrultusunda protokol müzakere aşamasına geli… https://t.co/43g4bP9Fbm
Perşembe, 25 February 2021 09:40