Sidebar

21
Prş, Oca

Barış akademisyenleri davasında gazetecileri adliye koridorlarına almayan özel güvenlik görevlisi Adem Altunışık'ın, çete lideri Sedat Peker'le çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Barış akademisyenlerinin davalarında gazetecileri adliye koridorlarına almayan Akdeniz Güvenlik şirketinin çalışanı şef Adem Altunışık’ın "Akademisyenlerin kanlarını oluk oluk akıtacağım" diyen suç örgütü lideri Sedat Peker'le adliyede fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı. Altunışık, bu fotoğrafı “Reis gelmiş hoşgelmiş” mesajıyla paylaşmış.

Çağlayan Adliyesi'nde gazetecilerin iş yapmasına her gün engel olan, koridorlara gazetecilere almayan, adliye koridorlarında selfi çekimine bile izin vermeyen özel güvenlik görevlisi Altunışık, Sedat Peker'le adliye koridorlarında fotoğraf çektirip sosyal medyadan paylaştı.

Adem Altunışık daha önce de Cumhuriyet davası, Büyükada davası gibi önemli duruşmalarda da gazetecilerin çalışmasına engel olmuş, gazetecileri koridorlardan geçirmemiş ve hiçbir yasal gerekçesi yokken "yasak" diyerek, giriş çıkışları engellemişti. 

Gazeteciler, basın meslek örgütlerini ve milletvekillerini adliyede çıkarılan bu zorluklara karşı göreve çağırdı. "Adliye koridorlarında fotoğraf çekmek yasak" diye her gün insanlara bağıran özel güvenliğin sosyal medya sayfalarında adliye koridorlarında daha pek çok isimle fotoğrafları bulunuyor. 

Akademisyenlerin, gazetecilerin, hukukçuların, insan hakları savunucularının yargılandığı Çağlayan Adliyesi koridorlarında adaletin tek sahibi gibi dolaşan özel güvenlik görevlileri, basının ve dolayısıyla halkın haber alma hakkını engelliyor. 

Adem Altunışık'ın bağlı olduğu Akdeniz Özel Güvenlik şirketi daha önce de basında bazı şaibeli ihalelerle yer almıştı.

Kaynak: artigercek.com

DİSK Basın-İş'ten tweetler

DİSK Basın-İş Pandemi ile birlikte teknoloji daha çok hayata dahil oldu. Yazılımcılar sayesinde hayat kolaylaşıyor ama onlar daha… https://t.co/uEfAsIUjgf
Çarşamba, 20 January 2021 09:05
DİSK Basın-İş Matbaa emekçileri, yıpranma hakkı elimizden alındı. Gözleri kıdem tazminatında. Gelin emeğimize saldırıyı birlikte… https://t.co/emPz4TcYjR
Çarşamba, 20 January 2021 08:05
DİSK Basın-İş Tek suçu haber yapmaktı, İran'dan Türkiye'ye kaçtı. Bu kez iade edilmek üzere gözaltına alındı. IFJ, Türkiye'ye iad… https://t.co/CyUs2QnYko
Çarşamba, 20 January 2021 07:09