Sidebar

02
Sal, Mar

Özgür Gelecek gazetesinin web sitesi ‘ozgurgelecek.net’ Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) 19 Ekim tarihli kararı ile erişime engellendi.


Konuya ilişkin bir açıklama yapan Özgür Gelecek, AKP’nin katliamcı, faşist, emek, kadın ve LGBTİ düşmanı yüzünü her daim teşhir etmeye devam edeceklerini ifade etti.

Söz konusu açıklama şöyle:

Gazetemiz Özgür Gelecek’in web sitesi ozgurgelecek.net’e Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) 19 Ekim tarihli kararı ile erişim engellendi. Biz bu “İdari Tedbir”* adı altında yapılan sansürün, engellemenin yabancısı değiliz!

Özellikle Suruç Katliamı’nın ardından DİHA, sendika.org, ETHA, JİNHA, atik-online, YDG ve onlarca web sitesine dönük bu tür sansür ve engelleme son aylarda giriştikleri yeni savaş konseptini açık eden tüm özgür basına saldırmaktalar. Ancak ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar halkın gerçeklere ulaşmasına engel olamadılar, olamayacaklar!

Ne bu saldırıları ne de Roboski, Reyhanlı, Soma, yolsuzluk davası, Nihat Kazanhan, MİT tırları, Amed, Suruç, Ankara derken suçları her açığa çıktığında soruşturma süreçlerine yayın yasakları işe yarayacak!

Sansürü de, erişim engelleri ve yayın yasaklarını delik deşik edecek; Türk devletinin, AKP’nin katliamcı, faşist; emek, kadın ve LGBTİ düşmanı yüzünü her daim teşhir etmeye devam edeceğiz!

    Özgür Gelecek

DİSK Basın-İş'ten tweetler

DİSK Basın-İş RT @medyaradar: DİSK Basın İş'ten 'Artı' açıklaması! https://t.co/BggqFBgPgF
Perşembe, 25 February 2021 16:54
DİSK Basın-İş DİSK Basın İş: Temennimiz bu sürecin basın emekçileri açısından kazanımla sonuçlandığı, muhalif basın kurumlarının… https://t.co/dWYXHHGh5h
Perşembe, 25 February 2021 09:46
DİSK Basın-İş DİSK Basın İş: Basın sektöründe ilk kez bir kurum ile ILO sözleşmesi doğrultusunda protokol müzakere aşamasına geli… https://t.co/43g4bP9Fbm
Perşembe, 25 February 2021 09:40